نتایج جستجو برای عبارت :

کشف آمریکا یا اشغال آمریکا، مساله این است.؟!

من هر وقت چیزی اذیتم کرد و تحملش واسم سخت شد و فکرش روانمو داغون کرد 
یه چیزیو جایگزینش میکنم تا بجاش به اون فک کنم 
شاید راه حل درستی نباشه یا دائمی نباشه°÷°
ولی راه حل خوبیه 
اون اشغال قبلیو راحت میتونی بندازی تو سطل اشغال بعدم بزاری دم در تا شهرداری ببردش^_^
 یهودی من میخواهم از تو سه مساله  سه مسالهویک مساله بپرسم  علی علیه السلام لبخندی زد. فرمود چرا نگفتی هفت مساله یهودی برای اینکه سه میاله خواهم پرسید ا،ر جواب گفتی دنبال انهارا  میپرسم واگر جواب مبدانم که در میان شما دانشمندی نسیت علی علبه السلام  از تو میپرسم بحق خداییکه پرستش میکنی اگر هرچه خواهی جوابت بگویم دبنت را میکنی و بدین من میگرایی یهودیجز برای این نیامده ام علی ع پس بپرس ^ یهودی بمن اولین قطره خونی که بر روی زمین بجنبش امد چه بود
یکی دیگه از آرزو هام اینه که زودتر اون مردک عوضی بمیره! چرا فکر میکنن جای خالی کسی که نه بهم محبت کرده نه حمایت کرده ازم نه خیر خواهم بوده اذیتم خواهم کرد؟! اتفاقا من میخوام جاش خالی شه فضای عملکردم بازتر بشه ! جا اشغال کرده آقا جا اشغال کرده بفهمید اینو. 
۲۸ سال از اشغال خانکندی و منطقه استراتژیک کرکیجهان جمهوری آذربایجان توسط ارمنستان اشغالگر می گذرد.
در ۲۸ دسامبر سال ۱۹۹۱ مناطق خان کندی  و منطقه کرکیجهان توسط ارامنه به اشغال درآمد.
مدافعین خان کندی و کرکیجهان که با سلاح های سبک در مقابل شبه نظامیان ارامنه که از سلاح های سنگین و تجهیزات مختلف استفاده می کردند پس از مقاومتی سخت و نرسیدن قوای پشتیبانی مجبور به عقب نشینی شدند. 
قبل از اشغال  ۱۷۹۶ نفر در قالب ۳۵۰ خانوار در این مناطق زندگی می کر
انسان مانند هر چیز دیگری باید گستره‌ای برای خودش اشغال کرده باشد. تا بعدها نبودش حس شود. مانند هر چیز دیگر؛ مثل گلدانی روی میز، یا صدای رادیو از پنجره‌ ای، باید ابتدا جایگاهی را اشغال کرده و بعدها گم شده باشند. اما اگر ابتدا چیزی نبوده باشد، صدایی یا رنگی، دیگر نبودنش را حس نمی‌کنی.
- بختیار علی -آخرین انار دنیا
۲۸ سال از اشغال خانکندی و منطقه استراتژیک کرکیجهان جمهوری آذربایجان توسط ارمنستان اشغالگر می گذرد.
در ۲۸ دسامبر سال ۱۹۹۱ مناطق خان کندی  و منطقه کرکیجهان توسط ارامنه به اشغال درآمد.
مدافعین خان کندی و کرکیجهان که با سلاح های سبک در مقابل شبه نظامیان ارامنه که از سلاح های سنگین و تجهیزات مختلف استفاده می کردند پس از مقاومتی سخت و نرسیدن قوای پشتیبانی مجبور به عقب نشینی شدند. 
قبل از اشغال  ۱۷۹۶ نفر در قالب ۳۵۰ خانوار در این مناطق زندگی می کر
حدود 15 سالی هست دارم برای مشهد بازی میکنم 
همیشه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردیم،از اسپانسر داشتن و یا لباس و کفش و کیف مسابقه.مساله اعزام به مسابقات و اقامتمون
اما امسال خیلی اوضاع بهتره یک نکته خوب که بخوام بگم مساله اجاره سوئیت در مشهد بود.که اسپانسر امسال این مساله رو حل کرد و من به شخصه ازشون تشکر میکنم .
در مورد ورزش دختران بگم که واقعا محروم هستیم اونم در مشهد با این همه کارخونه های بزرگ و شهر صنعتی بودن با این همه توریست و جاذبه ها
من متوجه زیبایی‌های جهان نمی‌شوم. احتمالا دلیل اصلی‌اش آن باشد که زیادی تا کنه واقعیت‌های وجودی زندگی پیش می‌روم. من از این دست دوستداران فلسفه هم نیستم که در باب چگونگی حرکت جهان فلسفه ببافم و یا پیرو نظریات قدما شوم. مساله‌ی من، جهان، و زندگی بسیار بنیادی‌تر از آن است که بتوانم روی قله‌های زمثبت‌اندیشی و زیبا نگریستن به جهان و وقایع بایستم. مساله‌ی من مواجهه و کنار آمدن با انسان فانی و تنها است. مرگ و تنهایی دو مساله‌ی مهم و همیشگی م
مطالعات جدید نشان داده است که گرم شدن بدن بر اثر ورزش باعث کاهش اشتها می‌شود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از Science News ، ممکن است برخی تصور کنند که بعد از ورزش اشتها افزایش می‌یابد و به دلیل کالری سوزی بدن نیاز بیشتری به غذا دارد اما تجربه نشان داده است که افراد بعد از ورزش کردن کمتر غذا می خورند.محققان اخیرا دلیل این مساله را دریافته اند. هنگامی که بدن بر اثر ورزش کردن گرم می‌شود و تحت فشار قرار می‌گیرد سلول‌هایی که در مغز
هیچوقت هیچ چیز رابی جواب نگذارجواب نگاه مهربان رابالبخندجواب دورنگی راباخلوصجواب مسئولیت راباوجدانجواب خشم راباصبوریجواب گناه رابا بخشش...

افکار منفی مثل  حسادت، نفرت و خشم نسبت به دیگرانمثل این است که زهر بخوریم اما امیدوار باشیم دیگران بمیرند...

پولدار بودن یا نبودن،ازدواج کردن یا نکردن،درس خوندن یا نخوندن، 
خوشگل بودن یا نبودن، مساله این نیست،مساله خوشحال زندگی کردنه! لذت بردن!
سوم مرداد 1398 نیز به اتمام رسید 
دیروز یاد گرفتم که صورت مساله تمام مساله نیست
یاد گرفتم نباید خیلی زود خسته شد و دست کشید
باید بیشتر تلاش کرد و نشدن و نتوانستن را دور ریخت
یاد گرفتم گاهی به جای بحث و جدل بهتر است که عبور کنیم و 
بیشتر مراقب ذهن و اندیشه مان باشیم
در شهریور ماه دو بار به ایران حمله شد یکی سوم شهریور ۱۳۲۰ توسط سه کشور آمریکا ، انگلیس و شوروی و یک بار ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ توسط رژیم بعث به پشتیبانی آمریکا، شوروی، انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، عربستان و ده ها کشور دیگر.
*بار اول ایران بدون مقاومت قابل توجهی به اشغال در آمد شاه دست نشانده انگلیس بدون داشتن جوی غیرت به نوکر انگلیس متوسل شد و ذلیلانه کشور را ترک کرد، کشور تا چهار سال اشغال بود و بر اثر آن دو تا ۴۰۰۰۰۰۰ ایرانی از بین رفتند البته ارمغا
عظمت پیروزی اخیر با مقایسه تاریخی:
۱. جنگ جهانی اول
 با وجو اعلام بی طرفی ایران، بخش عمده کشور تحت اشغال شوروی ، انگلیس و عثمانی قرار گرفت.بین ۸ تا ١٠ میلیون نفر از جمعیت ۱۸ تا ۲۰ میلیونی ایران، یعنی حدود ۴۰ درصد در اثر قحطی یا بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه ای که بریتانیا در ایران ایجاد کرده بود از بین رفتند.
۲. جنگ جهانی دوم: 
با وجود اعلام بی طرفی مجدد ایران از سال ۱۳۲۰ تا ۱۳۲۴ کشور به اشغال در آمد. ارتش صد هزار نفری رضا خان بیش از چند ساعت نتوا
سحرگاه یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۵۲ عراق حمله گسترده‌ای را با نیت اشغال خوزستان آغاز کرد. لشگر عراق با صدها تانک روسی پیشرفته و چندین نفربر زرهی توانستند به مرز ایران تعرض کرده و قسمتی از خاک ایران را تصرف کنند...
بلافاصله جلسه فوق‌العاده‌ای میان سران ارتش و دولت برگزار شد. لشگر زرهی نیروی زمینی ارتش شاهنشاهی از اهواز وارد عمل شد و نیروهای عراقی را تار و مار میکند. واکنش ایران نسبت به تجاوز عراق چنان سریع بود که ساعت ۹ صبح نماینده عراق در سازمان ملل

10 مساله اساسی در یک رابطه جنسی

10مساله اساسی در یک رابطه جنسی
1-رابطه جنسی یکی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد می باشد( بعد اقتصادی،بعد عاطفی ، بعد فکری، بعدجنسی) و رابطه جنسی مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست که خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش مسئله رابطه جنسی به فرزندان خود کوتاهی می کنند.
ادامه مطلب

سینه مالامال درد است ای دریغا مرهمی، دل ز تنهایی به جان آمد خدا را همدمی... در این بیت چهارکلمه اصلی وجود دارد: درد/ مرهم، تنهایی/ همدم؛ امّا چو خوب بنگری تنها یک کلمه است که وجود دارد: درد و بدی درد می‌دانی چیست؟! آنکه نمیتوان گفتش. از دستی که دراز شده و جوابی نشنیده و سرمای پاسخ را دیده، از چشمانی که گشوده شده ولی چیزی برای شنیدن ندیده چه می‌دانی؟!... هی... مساله درد نیست، مساله کرختی‌ای است که در پی درد، آفت جان شده... از حرف بگذریم که هر چه می

در خلال جنگ جهانی دوم
استونی به وسیله آلمان و شوروی اشغال شده بود
در پایان جنگ، شوروی به استونی حمله کرد
و استونی را به فرمان استالین اشغال کرد
سربازان استونیاییِ به خدمت فراخوانده شده توسط نازی ها، به دشمنان مردم تبدیل شدند
و توسط سازمان مخفی استالین شکار می شدند

- مسافران هاپسالو!
رسیدیم

- خیلی از مردم حاضرن هرکاری انجام بدنتا بتونن توی شهرهای بزرگ زندگی کنن
مثل لنینگراد

نگاهی به چالش کرونا و مناسک از زاویه‌ای دیگر

بعد از شیوع ویروس کرونا، مساله نوع مواجهه مناسک با کرونا تبدیل به یک چالش شد. عده ای با بسته شدن قسمت ضریح اماکن مقدسه مخالفت کردند و برخی حتی برای مقاومت درباره این محدودیت اقدام به بوسیدن و لیسیدن ضریح ها و انتشار فیلم آن کردند. با لغو برنامه اعتکاف رجبیه نیز عده ای مخالفت کردند و عده ای که معتقد به لزوم رعایت بهداشت بودند پویشهایی با موضوع هرخانه یک مسجد راه انداختند تا به هر طریقی این سنت
فکر کنم
که اونهایی که الان سن های بالاتر دارن

مثلا بالای پنجاه سال

کلا با قضیه فمینیزم و اینکه زن میتونه شکایت کنه و بدبختت کنه و... اصلا اشنایی ندارن.

برای همین سر به سر دخترا میذارن و بچه پررو بازی درمیارن و قلدری میکنن.

نسل جدید، یعنی زیر چهل سال رو،
اینقدر قانون ترسونده،

که از ترسشون به هیچ دختری نزدیک نمیشن.

نمیگم این خوبه یا اون خوبه،

نه به این شوری شور که نسل جدید اینقدر وحشت دارن

نه به اون بی نمکی که مردهای بالای پنجاه سال ر
طرح مساله
فرض کنید میخواهید یک جسم را از کوچه به پهنای محدود عبور دهید. مشخص است که اگر طول جسم زیاد باشد، در نبش گیر می‌کند.
حال مساله این است که حداکثر طول میله چقدر باید باشد. به شکل زیر دقت کنید
راه حل مساله را در پایین مشاهده می‌کنید:

طرح مساله 2
فرض کنید یک نردبان که به دیوار تکیه داده است. می‌لغزد. پوش مسیر حرکت نردبان چه معادله دارد.

بسیاری از ما می‌دانیم که این عقاید، غیرمنطقی هستند اما همچنان از آنها پیروی می‌کنیم. چرا این کار را می‌کنیم؟ چگونه خرافات بر ذهن و روان ما اثر می‌گذارند؟
جین ریزن، استاد علوم رفتاری در دانشگاه شیکاگو و عضو انجمن روانشناسی آمریکا، با کمک فرآیند شناختی این مساله را توضیح می‌دهد.
به گفته او مغز انسان می‌تواند با سرعت‌های متفاوتی در مورد مسائل گوناگون فکر کند. زمانی که ذهن به سرعت در مورد یک مساله فکر می‌کند نمی‌تواند به صورت منطقی آن را
چند روز پیش ماجرای را شنیدم که ذهنم را به چالش کشید و باعث شد ساعت ها در فکر فرو روم و بیاندیشم که ادمها به کجا می روند و چرا بعضی ها بویی از انسانیت نبرده اند ...
ماجرا از این قرار بود ...
که خانم همسایه مان برای بردن اشغال ها به کوچه می رود تا پلاستیک اشغال را در کانکس شهرداری بیاندازد . صدایی ضعیفی از ناله موجودی کوچک به گوش می رسید با این خیال که بچه گربه ای , داخل اشغال ها گیر کرده باشد با دقت بیشتری داخل کانکس را نگاه می کند و با کمال تعجب و نابا
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- فندک های که باگاز برای  روشن کردن اجاق گاز لوله بلند استفده میشود  که شایعه است که چینی است – بعدازمدتی ازکار می افتد مغازه دارها بیان میکردند که گاز ایران  خوب فیلترینگ نشده است یعنی خلوص صدرصد ندارد- اشغال دارد خوب تصفیه نشده است- امااگرشما یکبریت به سران بزنید وکازراهم  باز کرده باشید مشتعل میشود وزمانی که گاز ازاطراف سوراخ خارج میشود یعنی سوراخ نازک سرگاز اشغال گرفته است  باچوب کبریت ویا سوزن س

مجموعه کامل اسلایدهای مبانی اقتصاد سنجی توسط دکتر حمید ابریشمی با همکاری گروه علمی (مونا بهشتی، مریم خندان، فاطمه سلیمانی کیا، ندا علم الهدی، میثم امیری، امیر لعلی و مهدی نوری) و گروه تولید (یاسمین آریانا، مونا احمدیانی و فاطمه سلیمانی کیا) در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تهیه وتولید شده است.
این مجموعه دارای ۲۲ فصل به شرح زیر می باشد:
ماهیت تحلیل رگرسیون
تحلیل رگرسیون دو متغیره
مدل رگرسیون دو متغیره: مساله تخمین
مدل نرمال: مدل رگرسیون خ
سلام
من فکر می کنم راهم را پیدا کردم. الان در مرحله حساسی از زندگی هستم که تکلیفم با خودم روشن شده.

دیگه میدونم دنبال چی هستم و میدونم میخوام چکار کنم.

کتاب "جادوی هدف دار کردن زندگی" از برایان تریسی خیلی روم تاثیر گذاشت تا بالاخره از بلاتکلیفی در اومدم.

من فکر می کنم اینکه آدم بدونه دنبال چی هست  و چی میخواد، خودش مساله خیلی مهمیه. خیلی مهم. شاید مهمترین مساله زندگی.

این روزها سعی می کنم هدفدار برم جلو. از کارهای غیر ضروری اجتناب می کنم.
ک
شهر سوال ـ مسائل عاطفی قبل از ازدواج از مسائلی است که در دین اسلام از آن
نهی شده است. به خاطر این که تا طرفین متوجه این مساله شوند که در شان هم و
مناسب هم نیستند این مساله عاطفی در انتخاب آن ها و تطبیق ملاک ها تاثیر
منفی خواهد گذاشت. این دختر خانم باید از اول مواظب این مساله می بود که به
کسی که نمی شناسد دل نبندد.
بخش ازدواج و زناشویی شهر سوال بر بال اندیشه ها

ادامه مطلب
جمله چین 1.1.3 مسند و متمم ها را ندارد
به دلیل مشکلات فراوانی که توسط اینها به کاربری نرم افزار ضربه وارد می کرد مجبور به حذف آنها شدیم
حذف این موارد در جمله چین باعث بالاتر بردن کاربری نرم افزار می شود
از همان ابتدا هم بطور آزمایشی در نرم افزار قرار گرفتند اما با توجه به این مساله که نرم افزار قابلیت ادراک جمله مصنوعیش آنقدر قوی نیست که بتواند همچین مقوله ای را تشخیص دهد در حالی که بیش از 6000 فعل فارسی را تشخیص خواهد داد اما نمی تواند مساله متمم
 توجه ، در کنار تمرکز مساله مهمی است ، این که آدم انتخاب کند به فلان موضوع باید توجه کند . 
و سخت است ، یعنی خب نه اینکه همیشه سخت باشد ، گاهی اوقات اینطور است که تعداد محدودی دغدغه در اطراف ذهن پرسه می زند و خب با معیار های بدیهی و ابتدایی هم میتوان لایق ترینشان جهت توجه نشان دادن را برگزید . گاهی اوقات اما مساله طور دیگری است ، آدم در یک بلبشو قرار می گیرد که تشخیص معیار ها و اهمیتشان برای آدم دشوار می شود ، حتی دیگر دغدغه ها از یک جنس نیستند ، ب
معرفی کتاب به مناسبت سالگرد اشغال ایران توسط متفقین و فرار رضاخان در ۳ شهریور ۱۳۲۰
کتاب: جاده‌ جنگ - ده جلد
نویسنده : منصور انوری
در بخشی از کتاب می خوانید : " . . . مشهد به همین ساد‌گی اشغال شد! ساده‌تر از آنچه حتی نیروهای خودی تصور می‌کردند. یک واحد نظامی نیز به تقاطع جادۀ زاهدان‌ تهران اعزام شد و با تصرف تقاطع، در عمل، ارتباط مشهد با همه شهرها قطع شد. سرهنگ افشار در حال بازی محبوبش، بیلیارد، بود که خبر ورود روس‌ها را برایش آوردند. او آخرین ض
لزوم انجام تمرینات کگل در بارداری
تمرینات کگل در بارداری تمریناتی است که به آسان شدن زایمان و بی اختیاری ادرار کمک می‌کند. با نحوه انجام تمرینات کگل در بارداری آشنا شوید.

همزمان، بزرگ شدن رحم و وزن نوزاد بر روی عضلات کف لگن فشار می‌آورد و ممکن است ضعیف شوند. این تغییر اصلا مساله مناسبی نیست؛ زیرا این عضلات از اعضای درون لگن حفاظت می‌کنند (عضلاتی همانند مثانه، مجرای خروجی مثانه، رحم و راست روده) و ادرار را کنترل می‌کنند. تمرینات کگل برای ک
۱- ویروسی شدن گوشی های هوشمند: ویروس ها بر روی حافظه داخلی دستگاه نفوذ میکنند و موجب موجب ایجاد اختلالات متعدد در کارکرد گوشی می شود.
۲- پایین بودن اطلاعات مردم هنگام خرید گوشی های تلفن همراه است. به عنوان مثال برخی افراد گوشی هایی با CPU پایین خریداری کرده و اطلاعات فراوان بر روی آن میریزند که همین مساله باعث پایین آمدن سرعت گوشی و هنگ کردن آن می شود.
۳- پر شدن مموری که این مساله سرعت گوشی را به شدت کاهش می دهد.
۴- کمک گرفتن برخی گوشی ها از رم علاو
بغض می‌آید و می‌رود. می‌آید و می‌رود. می‌آید و... می‌ماند و می‌ماند و می‌ماند... آن‌قدر که جایش توی گلو می‌ماند. هر چه هم بشود، این سنگینیِ غریب آن‌جاست. گویی جزوی از تن و جان آدم می‌شود. بعد پیش می‌آید و پیش می‌آید... تا فتحت کند. تا همه‌ات را در بر بگیرد. تا تمامت بغض شود. بغض شوی. یک بغض بزرگ. یک بغض ایستاده که راه می‌رود و حرف می‌زند و می‌خندد...
کارگاه روش مقاله نویسی در تاریخ 98/9/28 توسط استاد سید مصطفی حسنی که مقالات ایشان در کنگره الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پذیرفته شده است برگزار شد 

بسم الله الرحمن الرحیم

سه مقدمه مقاله نویسی:
-1مساله ی کاربردی
-2تعریف مفاهیمی که در مساله آمده
-3استدلال (هرچه علم داری استفاده کن)مساله یعنی مشکلات حالا یک مساله ی خوب باید چگونه باشد؟ {باید مساله کابردی باشد}،  { باید محدود شود}برای خوب شدن مقاله چه کنیم
:  -1موضوع را به مساله تبدیل کنیم
 -2 از کلما
کتاب‌های «اشغال؛ تصویر سیزدهم»، «حکمرانی حکیمانه»، «پول، خدا، بچه‌ها» و«هزار و سیصد و هجده ۱۳۱۸» در قالب طرح کتاب خوان خرداد ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، چهار کتاب «اشغال؛ تصویر سیزدهم» اثر محمدرضا ابوالحسنی از انتشارات روایت فتح، «حکمرانی حکیمانه» اثر مصطفی دلشاد تهرانی از انتشارات دریا، «پول، خدا، بچه‌ها» اثر غلامرضا حیدری
شاید عشق این‌روزا هفتاد درصد از مغزمو اشغال کرده باشه؛ اما نتونم حتی یک درصدش رو به کار بکشم. مثل اینه که صرفاً یک مسیر تودرتو رو بری و برسی به نقطه‌ی اول. اول که نه؛ نقطه‌ای که هیچ اثری تو دنیای قابل لمس نداشته باشه. هیچ نقشی هم حتی. پنج‌تا حس، اسیر یه حس سردرگم.
VLC Media Player
 نرم افزاری حرفه ای که می تواند به جای همه نرم افزار هایی که به عنوان Player بر روی سیستم نصب می شود قرار گیرد زیرا قادر است تا 99 درصد فرمت ها را پشتیبانی کند. همچنین نرم افزار VLC  قادر است فرمت های مختلف را به یکدیگر تبدیل کند. در نظر بگیرید برای اجرای DVD های خود باید نرم افزارهای سنگینی همچون Cyberlink PowerDVD و یا Corel WinDVD را بر روی سیستم خود نصب کنید. این نرم افزار ها ضمن این که فضای نسبتاً زیادی از هارد دیسک شما را اشغال می کنند ، برای اجرای فیل
https://t.me/Ruznegarihayeman/440
چند وقته تو مدارس ، بچه ها با جنتلمن ساسی میرقصن . اینکه بچه ها میرقصن و شادن مساله نیست اینکه با چی میرقصن مساله س ! پس قدم اول این دوتا موضوع رو با هم قاطی نکنیم . قدم دوم اینکه بگیم بچه ها فقط با ریتمش میرقصن و نمیفهمن مضمونش چیه توجیه خوبی نیست چون روح تغذیه می‌کنه . روح اون بچه ها داره خزعبلات تغذیه می‌کنه. وقتی کسی توی بیست هشت سالگیش تو یه موقعیت استرسی واکنش عصبی داره یعنی توی ۴سالگیش خانواده‌ش موقع جر و بحث هاشون فکر
توضیحات فایل:
پاورپوینت مهارت حل مساله و تصمیم گیری
کاربران گرامی ،محتوای این فایل پاورپوینت جامع مهارت حل مساله و تصمیم گیری می باشد که در ۵۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.
اهداف آموزش
.۱یادگیری مراحل اساسی حل مسئله
.۲بدست آوردن راه حل برای مشکلات سخت و معماهای زندگی
.۳حل تعارض ها
.۴یادگیری مراحل تصمیم گیری
.۵انجام تصمیم گیری های سخت
.۶تصمیم گیری در مورد موضوعات مهم زندگی
.۷شناخت عوامل موثر در تصمیم گیری های شخصی
همه ما در زندگ
« آزادسازی خرمشهر بعد از 578 روز اشغال، هدف بسیار مهمی در دوران دفاع مقدس محسوب می‌شد؛ زیرا بعثی‌ها به واسطه خیانت بنی‌صدر این شهر را در آغاز جنگ علیرغم مقاومت مظلومانه فرزندان برومندش چون « شهیدمحمد جهان‌آرا»، تصرف کرده بودند و آن را به صورت دژی تسخیرناپذیر درآورده بودند و صدها کیلومتر مربع اطراف آن یعنی تا نزدیکی اهواز را اشغال کرده بودند؛ به گونه‌ای که رسیدن به دروازه‌های «خونین شهر» یک رویا تلقی می‌شد، تا چه رسد به ورود و فتح این پا
شطرنج مدرن و مدون
ماه اول/هفته اول: شاه قلعه نرفته
نیازی به بیان نیست که شاه مهم ترین مهره در شطرنج است لذا حفظ امنیت آن نیز مهم ترین مساله در بازی به حساب می آید. در شرایط معمول شما با داشتن شاهی آسیب پذیر نمی توانید طرح های خود را در صفحه پیاده کنید در عوض باید قسمت عمده توجه خود را به شاهتان معطوف کنید!قلعه رفتن یکی از بهترین روش های امن کردن موقعیت شاه خودی است. شاید این حرکت خصوصا در سطوح بالاتر شطرنج بدیهی به نظر برسد اما استاد بزرگ نایجل د
شطرنج مدرن و مدون
نیازی به بیان نیست که شاه مهم ترین مهره در شطرنج است لذا حفظ امنیت آن نیز مهم ترین مساله در بازی به حساب می آید. در شرایط معمول شما با داشتن شاهی آسیب پذیر نمی توانید طرح های خود را در صفحه پیاده کنید در عوض باید قسمت عمده توجه خود را به شاهتان معطوف کنید!قلعه رفتن یکی از بهترین روش های امن کردن موقعیت شاه خودی است. شاید این حرکت خصوصا در سطوح بالاتر شطرنج بدیهی به نظر برسد اما استاد بزرگ نایجل د
سلام دوستان
اون دوستانی که وبلاگ یا وبسایت دارن حتما با مساله حجم و سایز عکس های بزرگ مواجه شدن! 
اگه بخوایم توی سیستم عامل حجم و سایز عکس رو کم کنیم ممکنه کلی وقت ما رو بگیره، از طرفی اگه همینطوری با حجم و سایز بزرگ بذاریم توی سایت یا وبلاگ‌مون هم آپلودش برای ما هزینه داره و فضای زیادی میگیره و هم برای کاربر خیلی دیر باز میشه و کاربر پسند نیست. 
توی این پست مخوایم راه حل قطعی برای این مساله در وردپرس با افزونه بگم که خودم روی چند سایت امتحان ک
پیاژه وقتی داشت رشد شناختی کودکان رو بررسی میکرد و مراحلش رو مشخص میکرد گفت بچه ها بین دو تا  هفت سالگی توی یه مرحله ای هستن که بهش میگن مرحله پیش عملیاتی و یه ویژگی از خودشون تو این مرحله نشون میدن به اسم egocentrism که ترجمه ش کردن به خودمحوری یا خود میان بینی. حرفشم این بود که این بچه ها نمیتونن تمایز ایجاد کنن بین چشم انداز خودشون و بقیه. یعنی فکر میکنن ادراکی که بقیه از محیط دارن شبیه ادراک خودشونه. بعد یه مساله رو مطرح کرد به اسم مساله "سه کوه".
برای دانلود کلیک کنید --- (دانلود فیلم ماساچوست )
فیلم های ایرانی در کیفیت های مختلفی ساخته می شوند
یکی از جدید ترین فیلم های ایرانی فیلم زیبای ماساچوست 
هست که در ژانر کمدی ساخته می شود
اما علت تولید آن در ژانر کمدی را می توان یک مساله دانست
مساله اش فیلم هایی مانند تگزاس هستند که شباهت بسیار زیادی با فیلم مذکور دارند.
لوکیشن های فیلم بسیار دقیق انتخاب شده اند
و نمی توان به آن ها ایرادی وارد کرد
بعلاوه اینکه تعداد زیادی فرد برای طراحی ل.وکیشن
به گزارش آذرپست، امروز ۲۷ سال از اشغال شهر تاریخی شوشا در قره باغ اشغالی از سوی نیروهای ارمنی می‌گذرد. شوشا یکی از مراکز فرهنگی منحصر به فرد جمهوری آذربایجان می‌باشد، این شهرستان با زیبایی‌های طبیعی خود نمونه ارزشمندی از معماری و هنر شهری قرون وسطی در جمهوری آذربایجان است.
این شهر با داشتن سنت‌ها و ارزش‌های ملی و معنوی تا زمان کسب جایگاه مهم اقتصادی، سیاسی و فرهنگی قابل توجه راه زیادی پیموده است. به عنوان مرکز سیاسی خان نشین قره باغ در د
خواب دیدم توی یک خانه‌ی خیلی بهم ریخته هستم. آدم‌های توی خانه همکارانم توی شرکت قبلی بودند.دوست نداشتم آنجا باشم. به دلیل نامعلومی حتا نمی‌توانستم بنشینم. بعد یکی از دندان‌های خرد شد و من تکه‌هایش را از داخل دهانم جمع کردم. هیچ جای خانه حتا سطح اشغال نبود و من نمی‌تواستم تکه‌های دندان را از خودم دور کنم. کمی جلوتر یکی دیگر از دندان‌هایم کاملا خرد شد و من تکه‌هایش را تف کردم توی دستم. توی خانه می‌گشتم که خرده دندان‌ها را جایی دور بریزم ا
1. باز گذاشتن نرم افزار های امنیتی زیاد و بلااستفاده

به مرور زمان برنامه‌های زیادی روی سیستم عامل خود نصب می‌کنید. حتی بعید نیست که پس از گذشت مدت زمانی مشخص بسیاری از نرم افزار‌هایی که پیش‌تر نصب کرده‌اید را فراموش کرده باشید و حتی از آن‌ها استفاده هم نکنید. 

اجرای همزمان تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها باعث می‌شود که سرعت کامپیوتر کاهش یابد. دلیل اصلی این مشکل به خاطر عملکرد خود نرم افزارهاست که به صورت خودکار در پس زمینه‌ی سیستم عا
1. باز گذاشتن نرم افزار های امنیتی زیاد و بلااستفاده

به مرور زمان برنامه‌های زیادی روی سیستم عامل خود نصب می‌کنید. حتی بعید نیست که پس از گذشت مدت زمانی مشخص بسیاری از نرم افزار‌هایی که پیش‌تر نصب کرده‌اید را فراموش کرده باشید و حتی از آن‌ها استفاده هم نکنید. 

اجرای همزمان تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها باعث می‌شود که سرعت کامپیوتر کاهش یابد. دلیل اصلی این مشکل به خاطر عملکرد خود نرم افزارهاست که به صورت خودکار در پس زمینه‌ی سیستم عا
بیشتر سربازان قدیمی می‌گویند که برخی از جنبه‌های گیج‌کننده واجد شرایط برای یک وام داخلی و خارجی , الزامات اشغال هستند. این امر معمولا ً ناشی از زمانی است که یک عضو سرویس , سفارشات شخصی خود را دریافت می‌کند و باید حرکت کند. آیا آن‌ها می‌توانند خانه را اجاره کنند ? آیا آن‌ها می‌توانند به محل جدید خود وام بگیرند ? آیا برای رفع این شرط جریمه یا جریمه وجود دارد ?
در حالی که ممکن است ترسناک به نظر برسد , درک نیازهای اشغال یک وام جدید واقعا ً ساده ا
تجربه درس روش های مقداری در بازرگانی
Quantitative methods in Business
در این درس بنا بر این بود که مباحث روشهای مقداری برای دانشجویان رشته اقتصاد-گرایش بازرگانی- تدریس شود
برنامه ای که پیش بینی کردیم این بود که دانشجویان با مباحث برنامه ریزی خطی به عنوان یکی از  زیرشاخه های مهم تئوری تصمیم آشنا شوند. به این منظور ابتدا مدلسازی به دانشجویان آموخته شد و سپس روشهای هندسی (برای مسائل با دو متغیر) و روش سیمپلکس (برای مسائل دو و بیشتر متغیر) معرفی و تشریح شد.
از آ

مجموعه کامل اسلایدهای مبانی اقتصاد سنجی توسط دکتر حمید ابریشمی با همکاری گروه علمی (مونا بهشتی، مریم خندان، فاطمه سلیمانی کیا، ندا علم الهدی، میثم امیری، امیر لعلی و مهدی نوری) و گروه تولید (یاسمین آریانا، مونا احمدیانی و فاطمه سلیمانی کیا) در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تهیه وتولید شده است.
این مجموعه دارای ۲۲ فصل به شرح زیر می باشد:
ماهیت تحلیل رگرسیون
تحلیل رگرسیون دو متغیره
مدل رگرسیون دو متغیره: مساله تخمین
مدل نرمال: مدل رگرسیون خ
تبدیل لوله کشی آبگرمکن به پکیج دیواری
لوله کشی و تبدیل آبگرمکن به پکیج شوفاژ دیواری 

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب , گاز , شوفاژ و فاضلاب خانگی .

نصب و تعمیر موتورخانه , پکیج و آبگرمکن 

نصب و تعمیر شیرالات و تجهیزات سرویس بهداشتی

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه

لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله  با فنرزنی

تعمیر مشعل و پمپ آب خانگی .

تاسیساتی خدمات لوله کشی پایپ سرویس شبانه روزی .

لوله کشی آبگرمکن 
لوله کشی آّبگرمکن از ساختار ساده
شطرنج مدرن و مدون
مادر شهید محمود کاوه تعریف می‎کند:
شبی از شب‎های تحصیل، نشسته بود در اتاقش به انجام تکالیف. رفتم برای شام صدایش کنم. گفت: «گیر کرده‎ام در حل ۲ تا مساله ریاضی. معلم، توپ چهل‎تکه جایزه گذاشته برایش. اگر اجازه بدهی، تا این ۲ مساله را حل نکنم شام بی‎شام!» بی‎خیالش شدم تا به درسش برسد. یک ساعت بعد، دوباره رفتم اتاقش. دیدم هنوز مشغول است. صدایش کردم؛ متوجه نشد! گرم کاری می‎شد، چنان دل می‎داد که تا تکانش نمی‎دادی، ملتفت سر و صدای اطرافیان نمی‎شد
به گزارش آذربایجان پرس، شهر شوشا که مرکز فرهنگ کهن آذربایجان بشمار می رود، در طول قرن بیستم سه بار در معرض تجاوز ارامنه قرار گرفته است.
شهر شوشا برای اولین بار در سالهای ۱۹۰۷- ۱۹۰۵ در معرض هجوم ارامنه قرار گرفته و به آتش کشیده شده است. دومین تجاوز ارامنه به این شهر در سالهای ۱۹۲۰- ۱۹۱۸صورت پذیرفت. سومین تجاوز که منجر به اشغال این شهر گردید، در روز ۸ ماه می سال ۱۹۹۲ رخ داد.
شهر شوشا در سال ۱۹۹۲ در نتیجه حمله نظامی به دست ارامنه افتاد. تداوم تسخیر
می دانید که برای پخش فرمت های مختلف فایل های صوتی و تصویری همیشه یک مشکل وجود دارد و آن اینکه گاهی نرم افزار شما از فرمتی پشتیبانی نمی کند و یا اینکه نصبش فضای زیادی را اشغال می کند و بسیاری از مشکلات دیگر که حتماً تا حالا با آنها برخورد داشته اید.
اما نرم افزار کوچک و قدرتمند و در عین حال رایگان KMPlayer می تواند بسیاری از فایل های صوتی و تصویری مانند VCD, DVD, AVI, MKV, Ogg, OGM, 3GP, MPEG-1/2/4, WMV, RealMedia, QuickTime و فرمت های دیگر را پخش کند.
قابلیت های کلیدی نرم افزار
ازهرفردی میخواست شکل زشتی بسازدکه دیگران راوادارکنداوفردی نیست که به درد جامعه امروزی و حتی آینده سیاره زمین بخورد.اونویسنده کارگردان برنامه های خردسال وکودکآن بود.علاقه وافری داشت که برای خردسال هاوکودک ها برنامه تئاتری را روی صحنه ببردکه دیگران تحسین کنند.مانند این بود که چون یک ریاضیدان دلش میخواهدبایک فرمول ریاضیات را بصورت گسترده یاد بدهد.بنابراین دیگرافرادهم بخواهندازاوپیروی کنندوبایک فرمول بخواهندمسائل ریاضی ر ابشکل گسترده
از اونجایی که آپدیت‌کردن کار لذّت بخش و مفرّح ذاتیه در زمان اجباری سعی کردم که جنتو رو آپدیت کنم ولی با کلّی کانلفیکت روبرو شدم تصمیم گرفتم که ری‌اینستالش کنم ولی قبل از اینکه به دسکتاپ برسم سر نصب qt-webkit به مشکل بر میخوردم و موقع کامپایل رم بصورت کامل اشغال می‌شد و هیچ چیز اضافه‌ای به سواپ ریخته نمی‌شد. همین شد که بی‌خیال شدم و مینت نصب کردم.
چن روز پیش سیستمم رو ارتقاء دادم باز همون مشکل رو با ۴ گیگ رم پیدا کردم! یعنی در هنگام کامپایل تمام
1
برای اولین بار بود میتینگ های این جوری شرکت می کردم و خب احتمالن آخرین هم باشه. در وهله اول چنین میتینگ ای به عنوان اولین تجربه انتخاب خوبی نبود چرا که شلوغ بود و من فقط یک نفر رو می شناختم. شلوغی باعث دسته دسته شدن افراد حاضر شده بود. علاوه بر این احساس عدم تعلق به چنین جمع هایی و دغده مشترک نداشتن خیلی اذیتم کرد.
2
نشانه ها بسیار مهم هستند. اینکه فلان چیز همیشه با فلان چیز اتفاق می افتد، سبب می شود هنگام دیدن یا انجام دادن الف، سریعن و بدون فک
1
برای اولین بار بود میتینگ های این جوری شرکت می کردم و خب احتمالن آخرین هم باشه. در وهله اول چنین میتینگ ای به عنوان اولین تجربه انتخاب خوبی نبود چرا که شلوغ بود و من فقط یک نفر رو می شناختم. شلوغی باعث دسته دسته شدن افراد حاضر شده بود. علاوه بر این احساس عدم تعلق به چنین جمع هایی و دغده مشترک نداشتن خیلی اذیتم کرد.
2
نشانه ها بسیار مهم هستند. اینکه فلان چیز همیشه با فلان چیز اتفاق می افتد، سبب می شود هنگام دیدن یا انجام دادن الف، سریعن و بدون فک
برای با تو بودن همه راکشتم
کودک درونم را کشتم
شهوت درونم را کشتم 
احساسم را کشتم
انسان بودنم را کشتم
آرزوهایم را کشتم
آدم های اطراف را کشتم
همه را کشتم
هیچکس در قلب من زنده نیست
قلب من تهی است
تهی از همه چیز
میدانستم تو آنقدر بزرگی که در قلب اشغال شده جا نمیگیری
آیا میتوانم تورا در قلبم داشته باشم؟
.
.
.
.
پ.ن : مخاطب خدا هست فکر بد نکنین
معامله قرن
مجوز اشغال‌گری رژیم صهیونیستی است
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید محمدی راد امام جمعه موقت مراغه با اشاره به طرح موسوم به معامله قرن در منطقه گفت: این طرح شوم، مجوزی برای ادامه اشغال‌گری های رژیم غاصب صهیونیستی و ظلم و تحقیر ملت مظلوم فلسطین و امت اسلامی است.
ادامه مطلب
کتاب‌های «اشغال؛ تصویر سیزدهم»، «حکمرانی حکیمانه»، «پول، خدا، بچه‌ها» و«هزار و سیصد و هجده ۱۳۱۸» در قالب طرح کتاب خوان خرداد ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، چهار کتاب «اشغال؛ تصویر سیزدهم» اثر محمدرضا ابوالحسنی از انتشارات روایت فتح، «حکمرانی حکیمانه» اثر مصطفی دلشاد تهرانی از انتشارات دریا، «پول، خدا، بچه‌ها» اثر غلامرضا حیدری ابهری از انت

پرسشنامه سبک های حل مساله (PSS) کسیدی و لانگ-1996
پرسشنامه سبک های حل مساله (PSS) کسیدی و لانگ1996
مشخصات فایل

تعداد صفحات
6

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
پرسشنامه

توضیحات کامل
پرسشنامه سبک های حل مساله (PSS) کسیدی و لانگ-1996
مقیاس سبک های حل مساله را کسیدی و لانگ در سال 1996 طی دو مرحله ساختند و دارای 24 پرسش است که شش عامل را می سنجد و هرکدام از عوامل دربرگیرنده چهار ماده آزمون می باشند
این پرسشنامه به خوبی می تواند آسیب پذیری فرد را در براب
کتاب
اشغال ؛تصویر سیزدهم نوشته محمدرضا ابوالحسنی است و توسط انتشارات روایت فتح منتشر
شده است.
این
داستان روایتی است از مقاومت و نبرد ۴۵ روزه در خرمشهر به هنگام تجاوز عراق به خاک
کشور، که طی آن گوشهای از دلاوری و ایمان رزمندگان به تصویر کشیده میشود.
کتاب به صورت مستند است و ما را با جزئیات اتفاقات آن
چهل و پنج روز آشنا میکند.بخش های ابتدایی کتاب توسط دانش اموزان شرکت کننده در
جلسه خوانده شد.

تجزیه طلبان الاحوازی همانند پدرشان صدام ، مدام از اشغال خوزستان توسط فارسها همانند اشغال فلسطین توسط یهودیان سخن میگویند و مدعی ارتباطات پنهان ایران و اسرائیل میشوند!
اما روزنامه الاخبار به تازگی گزارش داده که مریم حیدری (شاعر و مترجم عربگرای اهل اهواز) به زودی در جشن عرب-اسرائیل در پاریس شعرخوانی خواهد کرد!
اکنون چرا این تجزیه طلبان صدامزاده خفه خون گرفتند؟

#زندگی_به_سبک_مهدی (۳۲)
فکر می کنم دورو بر سال ۸۱ بود ‌.
 یه روز مهدی از دانشگاه اومده بود خونه و خیلی خسته بود .
 ازش پرسیدم چی شده ؟!
همیشه وقتی میومدی خسته بودی ولی امروز واقعا داغونی!
خندید و گفت تهران یه ماشین سوار شدم که بیام قم وسط اتوبان صدای موسیقیشو برد بالا منم تحمل کردم و چیزی نگفتم تا اینکه دیگه صدای زن رو داشت پخش میکرد !
منم با اینکه وسط بیابون بودم گفتم یا کمش کن یا من پیاده میشم !؟
اونم نامردی نکرد و زد کنار !
منم کم نیاوردم و پیاده
نماشویی با طناب روش نوینی است که جایگزین داربست گردیده است و ایمنی بالاتری را نیز دارا می باشد .
درخدمات نماشویی با طناب دیگر نگران اشغال  فضا و هزینه اضافی داربست نباشید .
در این روش از تکنیک های راپل برای شستشوی و پیچ رولپلاک نما استفاده می گردد.
سر تیره شناسی باخودم میگم منکه ارزو داشتم مثل اینیشتین مجبور نباشم حتی سرعت نور رو حفظ کنم چون تو یکی از مصاحبه هاش ازش میپرسن و میگه حفظ نیستم حالا مجبور هی باخودم تکرار کنم fritillariasp لاله واژگون میشه و جز تیرهliliaceae ست که 6تا گلپوش و پرچم داره ومادگی اش فوقانی. Tulipa لاله خودرو وبرگش نواری موج دار.  حیف نیست که ذهنم با این مسایل اشغال شه اخه؟؟؟
وام‌های Quickenبسیاری از سربازان قدیمی می‌گویند که برخی از جنبه‌های گیج‌کننده (more ) که برای یک وام خانه VA استفاده می‌شوند ، الزامات مربوط به سکونت هستند . این معمولا ً از زمانی ناشی می‌شود که یک عضو سرویس دستور PCS را دریافت می‌کند و باید حرکت کند . آیا آن‌ها می‌توانند خانه را اجاره کنند ؟ آیا آن‌ها می‌توانند یک وام دوم در محل جدید خود دریافت کنند ؟ آیا برای برآورده کردن این شرایط جریمه یا جریمه وجود دارد ؟در حالی که این کار می‌تواند سخت به
به رفتم قبرستان
جوان هایی زیر خاک بودند
جوان هایی روی خاک
پیرهایی زیر خاک 
پیرهایی عصا به دست و قد خمیده
طفلی بی پدر شده بود
پدری بی پسر شده
مادری داغدار بود
مادری شادمان و جوان و تازه نفس
دست هایی که پیر شده بود و داشت غبار از مزار جوانی  پاک می کرد
و قبر خالی ای که داخلش اشغال ریخته بودند بچه ها
قبر خالی آماده...
همینجا می مانم 

برای بیانی ها می نویسم. البته یک سرویس دیگه اکانت زدم و انتقال می‌کنم ولی اگه اوضاع خوب پیش بره همینجا هستم. 
هیچ مساله‌ای هم نبوده ، اگه پیام کسی رو جواب ندادم ، کمی مریضم. 

از الان تا صبح فردا بیمارستانم. 

برگردم اگه کامنتی بود در خدمتم. فعلا ببخشید که نشده پاسخ بدم. 
آب بندی دیوار حائل
در رخ نظر کردن ضوابط و آئین طومار های مطلوب ساختمانی و همینطور طرح و اجرای صحیح می اقتدار از مصالح بنایی دارای سلاح برای اجرای دیوارهای حایل در مقابل فشار جانبی خاک به کار گرفت. در رخ طرح و اجرای صحیح این دیوارها می قدرت از آن‌ها به جهت تنوع در صورت بعدها و رنگ علاوه بر اجرای بنا کارآمد تحت عنوان یک عنصر معماری نیز بهره برد.
گونه های دیوارهای حایل از نگاه تلاش بنا ای:دیوارهای حایل صلبدیوارهای انعطاف پذیردیوارهای حایل صلب:د
یک نمونه ی خوب از توجه به مساله در
طراحی
yon.ir/htvFD

چندین دهه است که معماری علاوه بر (و
شاید حتی بیش از) این که بخاطر کالبدش مورد تقدیر قرار بگیره بخاطر ایده ها، کلمات
و انگاره های ذهنی طراح هم مورد توجه واقع شده. این شاید بیشتر بخاطر تعلق معماری
به هنر، شیوع جوایز معماری و البته پارادایم های غالب در نقد هنر باشه که به ایده
های پشت کالبد یک اثر توجه نشون میدن.

انواع برخورد با ایده، کانسپت و
استعاره های طراحی رو میشه بین معماران دید. خیلی ها از ه
سفارش پروپوزال
در ابتدا توضیح مختصری درباره پروپوزال به شما خواهیم داد. سپس به مراحل مختلف نگارش پروپوزال می پردازیم.
پروپوزال یعنی پیشنهاد و طرح اولیه و نقشه کلی هر کار تحقیقاتی ، واژه ی پروپزال خود یک واژه انگلیسی است.
برای اینکه بتوانید یک پروپوزال خوب و دقیق بنویسید ابتدا باید یک موضوع عالی انتخاب کنید که همین انتخاب موضوع اولین قدم برای نوشتن پروپوزال است.
اگر در حال حاضر در مقطع دکتری یا کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستید نتیجه می گ

مثلا سعی کردم یه جوری بگم جا بیفته براش!
میگم من هر سایتی میرم قبلش تو ثبت نام کردی اونجا، نام کاربری و رمزشو روی لپ تاپ من ذخیره کردی، تازه گاهی لاگین هم موندی! ببین این یه فضای شخصیه، منم دوست ندارم وارد فضای شخصی تو بشم.
میگه من به تو اعتماد دارم! مشکلی ندارم!
میگم الان خوبه برم اینوریدرت رو بخونم؟
یخرده فکر کرد گفت بخون! اشکال نداره!
من:
میگم توئیتر چی؟ میگه بخون!
من:
وبلاگت؟
میگه آخه چرا پرده ی حیای بین مون رو میخوای از بین ببری! چرا به روم
بسیاری از سربازان قدیمی می‌گویند که برخی از جنبه‌های گیج‌کننده (more ) که برای یک وام خانه VA استفاده می‌شوند ، الزامات مربوط به سکونت هستند . این معمولا ً از زمانی ناشی می‌شود که یک عضو سرویس دستور PCS را دریافت می‌کند و باید حرکت کند . آیا آن‌ها می‌توانند خانه را اجاره کنند ؟ آیا آن‌ها می‌توانند یک وام دوم در محل جدید خود دریافت کنند ؟ آیا برای برآورده کردن این شرایط جریمه یا جریمه وجود دارد ؟در حالی که این کار می‌تواند سخت به نظر برسد ، ام
با شناخت کلی از مجموعه تعالیم ادیان مطرح و زنده جهان و همچنین معتقدات مشترک دینی این ادیان،به طرح چکیده ای از اعتقادات ادیان مربوطه میپردازیم تا با داشتن پیش آگاهی وارد مباحث معرفتی بشویم.توجه داشته باشیم ما در این خصوص به تاریخچه پیدایش ادیان و سیرتحولات تاریخی نمی پردازیم بلکه به معرفی باورهای زیربنایی این ادیان اشاره خواهیم داشت.از آئین هندو شروع میکنیم:
برخی هندوئیسم را بعنوان یک دین نمیشناسند چون درمحتوای خودش باورهای متفاوت و متعد
 طراحی ویلا مدرن: همبستگی و الهام از طبیعت در طراحی ویلا مدرن، مساله‌ای است که باعث شده معماران و کارفرمایان زیادی علاقه‌مند به طراحی و ساخت ویلا مدرن باشند.
ویلای مدرن: زندگی شهری مساوی با دوری از طبیعت است و این مساله با ذات انسان که از دیرباز با طبیعت خوی گرفته است، همخونی ندارد. باغ‌ها، زمین‌های ییلاقی و شهرک‌های ویلایی بهترین گزیه برای طراحی ویلا و کسب آرامش و لذت در یک محیط آرام و بدور از هیاهو هستند.
یکی از انواع سبک‌های طراحی ویل
دنیا کشتزار اراده انسان است. مانند زمین حاصلخیزی که انسان دانه اراده خود را در آن کشت می­دهد. بعضی از انسان­ها در سنین جوانی نگران هستند، آیا دانه­ای که کاشته­اند رشد می­کند و تبدیل به درختی بزرگ و تناور می­شود یا خیر. اما بی­مورد نگران هستند، زیرا زندگی دنیا بر این اساس بنا شده­است که انسان را به اراده­ای که بر آن ثابت قدم باشد برساند. اما انسان باید نگران مساله دیگری باشد و خطری بزرگتر در زمانی دیگر زندگی انسان را تهدید می­کند. زمانی که بذ
حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز گذشته فحوای نامه صدام حسین به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را فاش کرد.

شفقنا به نقل از آرتی نوشت: روحانی روز چهارشنبه گفت که صدام از ایران خواسته بود به وی در اشغال کشورهای خلیج فارس در ازای دستیابی به هر خواسته ای، کمک کند. روحانی افزود: اگر تصمیمات حکیمانه رهبر و رئیس جمهور آن زمان ایران نبود، الان کویت، امارات، عربستان و قطر وجود نداشت. عدم اشغال عربستان و امارات از سوی صدام حسین، به دلیل حکمت، درایت و عقل
خدای خوبم ....
بخشنده مهربونم شکرت بابت همه کس و همه چیز ...
شکرت... 
بابت اینکه دیگه آزاده آزادم و از حیطه فکر های مسموم خارج شدم و سنگینی چیزی ترس آور و بی اهمیت دیگه دنبالم نیست ....
این مساله می تونه چند وجه مفید داشته باشه ... و این خیلی خوبه ... هزاران بار شکر خدای مهربانم...
در آپارتمانهای جدید و با مجهز شدن به سیستم های گرمایشی نوین با وجود پکیج دیواری دیگر از مزاحمت شوفاژ و موتورخانه خبری نیست و هزینه ای بابت تعمیر شوفاژ مجبور نیستید پرداخت کنید. پکیج دیواری علاوه بر گرم کردن آب مصرفی می تواند آب مورد نیاز به شوفاژ را نیز تامین کند. پکیج های دیواری دارای بازدهی بالایی می باشند که می توان برای هر واحد مسکونی به طور جداگانه از یک واحد پکیج استفاده کرد این تفکیک سبب شده تا استفاده از پکیج دیواری رواج بیشتری داشته
سلام دوستان
همون طور که می‌دونید این تمرین علاوه بر نمره، برای 5 نفر اول که جواب صحیح رو ارسال کنند + هم داره.
الگوریتمی بنویسید که...
یک عدد صحیح دریافت کرده، مقلوب آن را چاپ کند.
دقت کنید عدد صحیح است و نه طبیعی.
باز تاکید می‌کنم که در ابتدا تحلیل مساله و در انتها بررسی صحت برنامه فراموش نشود.
موفق باشید
ماجرای آقای محمدعلی نجفی از حوزه‌ی سیاست خارج و تبدیل به مساله‌ای انسانی برای عبرت گرفتن همه‌ی ما شده است.در این شب قدر از خدا بخواهیم همه‌ی ما را عاقبت به خیر کند و برای اولین قدم در موضع‌گیری و روایت این قصه، خط قرمزهای شرعی و عرفی و اخلاقی را رعایت کنیم. او بهترین قاضی است.
تولید بک لینک و پیوند یا این که به چنگ آوردن بک پیوند جزو بهینه سازی خارج برگه میباشد. بعبارتی دیگر برای seo تارنما می قدرت از میزان تولید بک لینک و پیوند نیز استفاده کرد.15 مرداد 1395 - 11:58 - ارسال گردیده بوسیله ولادت قارونی
2 0
سئو در مشهد
بهینه سازی امروزی نسبتاً در دو مساله اضافه تاکید داراست : محتوا و لینک و پیوند سازی یا این که بک پیوند. ساخت محتوا و بازاریابی آن، یک مساله به طور کامل پیچیده می‌باشد که ما قصد نداریم در‌این نوشته‌ی علمی به آن بپ
دامگه بودی و شیطان افتاددر دل آتش دامی که نهادترورت شد سند رسوائیدشمنی رذل به آن فرمان دادالمهندس چو برادر یکرنگجان خود بر سر پیمان بنهادشد عوض صحنه ی عالم سردارخونتان تفرقه را داد به باددر بیان هنر ملّت هااز ترامپ است ترور در هر یادهر کجا بحث ترور گردد بازتو شهیدش شده هستی چو نمادخون تو ماشه ی رویاروئیانتقام است چو حق نی بیدادشده امضا سند حق خواهیشر به نابودی خود فرمان دادخون تو بذر رفاقت افشاندبین ایران و عراقی آزادتو شهید همه ی ملّتهاض
چند هفته‌ای است که باید مساله‌ام را روایت کنم و «بیان مساله‌»ای تحویل یکی از اساتید دهم! 
روی کاغذ آوردن مسأله بسیار سخت است! 
چون تازه می فهمی توهم می‌زدی مسأله داری و باید برگردی به خودت و بگردی دنبال اینکه چی باعث شده الان اینجایی که هستی باشی؟! چی باعث شده مسیرت، علایقت، هدفت و ... چیزی باشد که الان هست! و آیا واقعا این‌ها هدف و مسیر و علایق خودساخته است یا دیگر ساختن؟! سخت است پیدا کردن مسأله! سخت است مواجه شدن به این که اشتباهی اینجایی!
از ته قلبم دعا میکنم و امیدوارم که فردا این معضل قطعی اینترنت حل شده باشه.نه به خاطر خودم،راستش برای من چندان مشکلی ایجاد نکرده و مساله ای جدی نیست.بلکه به خاطر آدمهای سخت کوش و تلاشگری مثل آی دا و هزاران نفر دیگه مثل اون که نیاز مبرم و شدیدی به اینترنت دارن و این قطعی اینترنت داره زحماتشون رو به باد میده...
تعمیرات تخصصی آیفون تصویری تکنما فقط از متخصصسن و ارتباط با خود تعمیرکار آیفون_تکنما (09103333912)) تلفن مستقیم و بدون واسطه با تکنسین تعمیر گوشی درب بازکن تصیویری تک نما taknama

علت بوق اشغال در ارتباط بین واحد ها:
وقتی گوشی ایفون تلنما مدل D رو دارید و میخاهید ارتباط با واحد نگهبانی یا با واحد ها برقرار کنید 
وقادر به زنگ خوردن گوشی آیفون_تکنما نیست و بوق اشغال میزند بخاطر اینه کدینکگ گوشی با دست کاری یکی از واحد ها و اتصالی در سیم کشی بین پنل تا گ
قسمت اول از مطالب سلسله وار ماهیت طراحی صنعتیسعی می کنم مطلب را کوتاه و مفید بنویسم. تا برای همه عزیزان قابل استفاده باشد.️یک جورایی فرق بین طراحی صنعتی و یک مهندس مکانیک یا نقشه کش مشابه تفاوت یک معمار و مهندس عمران است. مهندس ها بیشتر فکر محاسبات، هندسه و کمیت هستند اما معمار و طراح صنعتی بیشتر به کیفیت ها فکر می کنند.️ سطحی ترین سطح کیفیت ظاهر زیباست. اما این پوسته ی کار یک طراح صنعتی است. چنانکه معمار کاردرست هم فقط ظاهر ساختمان را زیبا ن
دامگه بودی و شیطان افتاد
در دل آتش دامی که نهاد
ترورت شد سند رسوائی
دشمنی رذل به آن فرمان داد
المهندس چو برادر یکرنگ
جان خود بر سر پیمان بنهاد
شد عوض صحنه ی عالم سردار
خونتان تفرقه را داد به باد
در بیان هنر ملّت ها
از ترامپ است ترور در هر یاد
هر کجا بحث ترور گردد باز
تو شهیدش شده هستی چو نماد
خون تو ماشه ی رویاروئی
انتقام است چو حق نی بیداد
شده امضا سند حق خواهی
شر به نابودی خود فرمان داد
خون تو بذر رفاقت افشاند
بین ایران و عراقی آزاد
تو شهید همه
می‌خوایم نحوه چک کردن سایز فعلی دیتابیس اوراکل رو برای Non-CDB و CDBها ببینیم. اکثرا این اطلاعات در نرم‌افزارهایی مثل Toad For Oracle به سادگی قابل روئیت هستند اما اگر شما در سایت عملیاتی باشید و دسترسی به ابزار نداشته باشید بهترین راهکار اجرای کوئری در sqlplus هستش.
محیط Non-CDB
چک کردن سایز اشغال شده دیتافایلها در دیسک:
select sum(bytes)/1024/1024 size_in_mb from dba_data_files;
چک کردن تمام فضای استفاده شده توسط سگمنت‌ها:
select sum(bytes)/1024/1024 size_in_mb from dba_segments;
چک کردن سایز اسکیماها در ا
بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از مشکلاتی که توی اورژانس سرپایی هرشیفت باهاش درگیریم،مساله ی بیمارای اورژانسیه،بیمارهایی که باید فورا براشون اقدامات درمانی انجام بشه،هرچند به ظاهر حال عمومیشون خوب باشه و سرپا باشن..
مثلا چطور؟!
ادامه مطلب
خب امروز که داشتم فکر میکردم اولین مطلبم رو چی بذارم تصمیم گرفتم درباره یکی از مهم ترین مسایل بنویسم . مهمترین و مقدم ترین مسایل .یکی از همون مسایلی که گفتم معمولا بهش فکر نمیکنیم در حالی که از مهم ترین چیز هایی هست که باید دربارش فکر کرد ، صحبت کرد ، نظر داد.شاید مشکلات و تشویش های زیادی در زندگی هر کدوممون باشن که به نظر پیچیده میان ، مارو سردرگم و ناامید میکنن . ولی باور کنید بعد یکم دقت معلوم میشه ریشه خیلی ازینها برمیگرده به همین مسایل ظاه
شهر سوال ـ ما باید بین احساس ها و خواسته های متعارض گرفتار شویم تا
امتحان ما معنا داشته باشد. و اتفاقا مساله غیرت زن بر شوهر، یکی از امتحان
های سخت الهی نسبت به زنان است. و از بین بردن چنین احساسی در زنان، پاک
کردن صورت مساله است و نظیر همان مثالی است که فردی برای در امان ماندن از
گناه، به کوه ها پناه برد تا هیچ زمینه ای از گناه برایش وجود نداشته باشد.
بخش فلسفه احکام شهر سوال بر بال اندیشه ها
ادامه مطلب
❌۱۸ سال پیش،بعد از حوادث یازده سپتامبر،آمریکا و انگلیس در یک اتحاد نظامی سیاسی تمام عیار و بدون اجازه سازمان ملل به دو کشور افغانستان و عراق لشگرکشی کردند و به سبک وایکینگ ها درست مثل بازی های کامپیوتری بمب ها و تسلیحات خود را آنجا ریختند مردم را کشتند و انها را اشغال کردند!بوش و بلر برای حمله به افغانستانِ مطلقا بدون دفاع سلاح و رسانه، چنان از تمام ظریفت رسانه ای بلوک غرب استفاده میکردند و هردو چنان ژست های قهرمانان و فاتحان را به خود می گ
امشبم مثه همه ی شبای دیگه شیفتم. از ساعت دوازده اومده م یکی دو ساعت بخوابم و دوباره برم توی بخش، اما هزارتا فکر و خیال توی سرم چرخ میخوره. شب قدریه برای خودش ... دارم تقدیر و اندازه گیری میکنم عمر و  آینده مو ... اینکه چی میشه آخرش و تا حالا چی شده ... توی اتاق خوابم نمیبره، تختو مرتب میکنم و از بخش میزنم بیرون، 
حیاط بیمارستان هوای خنک و ارامش بخشی داره ... 
به چند مساله ی همیشگی دارم فک میکنم اما اینبار هجوم بی وقفه ی زمان و تنگی وقتو حس میکنم ...
اول
امیرعباس از معلم پارسالش اصلا رضایت نداشت و بابت این مساله با توجه به اتفاقات رخ داده شده ی پارسال بهش حق میدم. وقتی خانم دکتر میر سیدی گزارش های کرونایی اش شروع میشه امیرعباس پشت به تلویزیون میشینه و میگه یاد معلم پارسالم میفتم. راست میگه خیلی شبیهشه
یه مساله ای این جا باید باشه:)
هدف های کوتاه مدت، از چیزهایی که زندگی رو جلو می بره. انجام دادن یه کار بدون گرفتن جواب لحظه ای همون مرگ عه. برای داشتن انگیزه باید فیدبک گرفت. همیشه در کنار یک هدف دراز مدت هدف های کوتاه مدت هستن. اما چیزی که اتفاق افتاده اینه که یه روز می بینی هیچ هدف دراز مدتی وجود نداره. دوره اون هدف های کوتاه مدتت گذشته و مهلت و زمانت رو به پایانه. نمیخواهی با این اتفاق ترسناک مواجه شی، سعی می کنی فرار کنی. مدام در حال مخفی شدن و
- - -
Önəm اؤنم
اهمیت
✅✅✅
Bu kitabın önəmi mənə görə çoxdur
بو کیتابین اؤنمی منه گؤره چوخ دور
اهمیت این کتاب به نظر من زیاده
Peyqəmbərimiz evlənməyə çox önəm verərmiş
پیغمبریمیز ائولنمگه چوخ اؤنم وئررمیش
پیغمبرمان به ازدواج خیلی اهمیت میداده
Harada olduğunun önəmi yox, haraya gedəcəyinin önəmi var
هارادا اولدوغونون اؤنمی یوخ، هارایا گئده جگینین اؤنمی وار
کجا بودنت اهمیتی نداره اینکه کجا میخوای بری اهمیت داره
Bu günlər sanal öyrətimin önəmi bəlli olub
بو گۆنلر سانال اؤیرتیمین اؤنمی بللی اولوب
اینر
یک نفری آمد و از فوبیای گم‌شده یا همان چالش در حال فرار و تاخیر «با تلفن حرف زدن» نوشت. بعدتر همه آمدند و شبیه بازی قطار دو دو چی‌چی، پشت سرش ایستادند و اعتراف کردند که بله! ما هم با چنین چالشی درگیریم. ما هم از تلفنی حرف زدن بدم می‌آید. در مواجهه با چنین چیزی یا فرار می‌کنیم یا طفره می‌رویم یا اگر هم با آن روبرو شویم، تا پایان آن مکالمه تلفنی جانمان به لبمان می‌رسید. خواستم بگویم: «من هم». همین‌قدر مختصر و مفید. اما یک پی‌نوشت اضافه می‌کنم
تکنیک حل مساله تکنیک حل مساله فایل اصلی جزوه آموزشی PPT حجم فایل زیپ 423KB تعداد کل اسلایدها 102

دسته بندی
مدیریت

فرمت فایل
ppt

حجم فایل
421 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
102

تکنیک حل مساله
اهداف دوره تکنیک حل مساله
v     ایجاد و تقویت دانش و مهارت لازم در کارکنان جهت حل مسائل
v     تغییر روش تصمیم گیری در سازمان از روش خود محوری به روش کار گروهی
v     حل مسائل بصورت گروهی و تجربه نمودن آن در قالب کارگاههای آموزشی
v     ایجاد ارتباط با همکاران دیگر ج
اسلام، هر نوع تهدید علیه جان بی‌گناهان و امنیت عمومی را مصداق «محاربه» و مستحق مجازات شدید می‌داند. اسلام، جهاد علیه اشغال‌گران را واجب و مایۀ عزت خوانده است ولی «جهاد» روش دارد. جهاد قرآنی، کشتار بی‌گناهان نیست. اسلام به‌‌دنبال پیروزی غیراخلاقی، حتی بر دشمن بی‌اخلاق نیست. مبنا و هدف سیاست اسلامی، اخلاق و اخلاقی‌بودن است. 
حسن رحیم پور ازغدی 
❇️ بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ ❇️

☀️امروز...: #یکشنبه  :.... 13 آبان ماه 97
1397/08/13
25 صفر  1440 هجری قمری
1440/02/25
4 نوامبر 2018 میلادی
2018/11/04
رویداد
☀️ رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( 13 آبان ماه 97 )
1️⃣ • رحلت عالم بزرگوار و فقیه کبیر "سیدابوالحسن اصفهانی" مرجع اعلای شیعه (1325 ش)
2️⃣ • اعدام انقلابی "عبدالحسین هژیر" وزیر رژیم پهلوی توسط "سیدحسین امامی" (1328 ش)
3️⃣ • تبعید "امام خمینی"(ره) از قم به ترکیه توسط ایادی رژیم فاسد پهلوی (1343 ش)
4️

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها